پروژه شبیه سازی فرایند جوشکاری ذوبی با استفاده از ماکرو نویسی در محیط APDL با استفاده از نرم افزار ANSYS

آنچه در این برنامه ارایه گردیده است شبیه سازی فرایند جوشکاری ذوبی با استفاده از کدنویسی در محیط APDL نرم افزار ANSYS می باشد. به منظور انجام تحلیل های مختلف و صرفه جویی در زمان، ماکرویی تهیه شده و سپس با تغییر در کد مورد نظر، تاثیر شرایط مورد نظر از قبیل مش بندی، تغییر پارامترها، شرایط مرزی و ... بر روی نتایج خروجی بررسی شد. در حل معادلات مربوط به تحلیل های حرارتی و مکانیکی، معادلات نیوتون – رافسون، گلداک و سایر معادلات مربوطه که در مراجع علمی از آنها استفاده شده است، به کار برده شده اند. شرایط مرزی استفاده شده در محیط APDL نرم افزار ANSYS، به دو دسته تقسیم می شوند؛ اولی مربوط به شرایط موجود در تحلیل حرارتی و دیگری مربوط به شرایط به کار برده شده در تحلیل مکانیکی. در تحلیل حرارتی شرایط انتقال حرارت از قبیل همرفت، تشعشع و هدایتی مورد استفاده قرار گرفتند. همچنین شرایط مرزی به کار برده شده در تحلیل مکانیکال، مربوط به میزان مقید بودن قطعات در حال جوشکاری می باشد که توسط چند خال جوش  به یکدیگر مقید شده اند. در کد نوشته شده در محیط APDL، به واسطه شبیه سازی صحیح حرکت مذاب از تکنیک تولد و مرگ المان  استفاده شده است. با توجه به اهمیت مش بندی و نوع آن در این تحلیل بر روی نتایج خروجی، نکته بسیار مهمی که در این مورد باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به نحوه مش بندی در منطقه جوش و مناطق نزدیک به آن است. از آنجا که شیب حرارتی و تنش در نواحی نزدیک به خط مرکزی جوش بسیار بالاست، مش بندی مدل باید به گونه ای باشد که در نواحی حساس نزدیک جوش، از درجه مش بندی ریزتری استفاده گردد.


برای آشنایی با نرم افزار Ansys می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Ansys  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Ansys به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.


مشخصات کلی
تعداد صفحات 84
تعداد صفحات محصول 80-100
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول ANSYS
زبان برنامه نویسی دوم سابروتین در APDL
جامدات
حوزه تخصصی 1 المان محدود

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه سازی فرایند جوشکاری ذوبی با استفاده از ماکرو نویسی در محیط APDL با استفاده از نرم افزار ANSYS

 • تولید کننده: ستایش حکاک زرگر
 • شناسنامه: MC1-1002
 • موجودی: در انبار
 • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۲-۲
 • زبان برنامه نویسی: ANSYS
 • زبان برنامه نویسی 2: APDL
 • سریال برنامه: MC1-1002
 • سفارش دهنده: مارکت کد
 • فایل دانلود: دانلود فایل
 • فایل معرفی محصول: لینک
 • 1,175,020تومان
 • قیمت بدون مالیات: 1,078,000تومان

برچسب ها: مدلسازی المان محدود, تکنیک تولد و مرگ المان, اتصال لب به لب, تغییر شکل زاویه ای, اتصال گوشه, ماکرو, انتقال حرارت, جوش, جوشکاری, APDL, شبیه سازی, روش اجزاء محدود, FEM, تغییر شکل پلاستیک, تنش پسماند, رشد ترک, کرنش, Finite Element Methods, تنش فشاری, تغییر شکل الاستیک, سختی, تنش برشی, خستگی, نیروی خمشی, نیروی برشی

مقالات مرتبط