پروژه حل معادلات ناویر استوکس درون کانال موجی با شرط مرزی پریودیک با استفاده از روش EB-FVM و شبکه های هم مکان در قالب الگوریتم SIMPLE با استفاده از نرم افزار MATLAB

از آنجا که مسائل مربوط به جریان سیال کاربرد گسترده‌­ای در زندگی و صنعت پیدا کرده است و با توجه به اینکه تاکنون حل تحلیلی برای معادلات ناویر استوکس به دست نیامده است، استفاده و توسعه روش­‌های دینامیک سیالات محاسباتی الزامی به نظر می‌­رسد. روش­‌های مختلفی برای حل و گسسته‌­سازی جریان وجود دارد. در گزارش پیش رو از روش حجم کنترل مبتنی بر المان محدود و در قالب الگوریتم SIMPLE و میانیابی ری و چو برای حل معادلات جریان، با استفاده از نرم افزار  MATLAB ( متلب) بهره گرفته شده است. ویژگی اساسی این روش و تفاوت آن با روش حجم محدود (FVM) را می‌­توان در استفاده از ژنراتورها و توابع شکل روش المان محدود به ترتیب برای تولید شبکه و انجام میانیابی و تولید مولکول­‌های محاسباتی دانست. در این گزارش ابتدا نحوه کارکرد کد نوشته شده مورد بررسی قرار می‌­گیرد. در فصل دوم نحوه گسسته‌­سازی معادلات حاکم به وسیله روش حجم کنترل مبتنی بر المان محدود به طور مفصل توضیح داده می­‌شود. در فصل آخر نیز نحوه پیاده‌سازی این روش بر روی کد MATLAB توضیح داده خواهد شد.


توضیحات بیشتر


با وجود اینکه در نگاه اول به نظر می‌رسد روش EBFVM پیچیده‌تر از روش FVM باشد اما این ویژگی سبب می‌شود که در مسائل کاربردی با هندسه‌های پیچیده انعطاف‌پذیری روش EBFVM در تولید شبکه و میانیابی بر سادگی محاسباتی روش FVM غلبه کند.

این کد و متعلقات آن برای حل جریان تراکم ناپذیر لزج استفاده می‌شود. کد به گونه‌ای نوشته شده است که برای حل هر جریانی که دامنه آن به صورت منظم و چهارگوش قابل شبکه‌بندی باشد قابل استفاده است.

 

آنچه در این مستند خواهید آموخت:

۱- چگونگی گسسته‌سازی معادلات با استفاده از روش EBFVM

۲- چگونگی اعمال تقریب ری و چو و استفاده از شبکه هم مکان با استفاده از نرم افزار  MATLAB ( متلب)

۳- چگونگی اعمال شرط مرزی پریودیک در کانال موجی شکل

۴- چگونگی استفاده از Mex فایل‌ها در MATLAB برای افزایش سرعت محاسباتی


نکات و الزامات:

۱- آشنایی اولیه با CFD

۲- آشنایی با مفاهیمی مانند شبکه نابجا، الگوریتم‌های مختلف حل و گسسته‌سازی

۳- آشنایی با روش حجم کنترل مبتنی بر المان محدود EBFVM

۴- آشنایی با برنامه‌نویسی در محیط MATLAB

۵- آشنایی با نحوه کار نرم‌افزار 


برای آشنایی با نرم افزار Matlab  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Matlab  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Matlab  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی, پژوهشی و علمی می پردازند.

- آشنایی و  آموزش نصب نرم افزار Matlab


مشخصات کلی
تعداد صفحات 84
تعداد صفحات محصول 80-100
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
سیالات
حوزه تخصصی 1 اویلر- ناویر استوکس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه حل معادلات ناویر استوکس درون کانال موجی با شرط مرزی پریودیک با استفاده از روش EB-FVM و شبکه های هم مکان در قالب الگوریتم SIMPLE با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: کامیار معاونی
  • شناسنامه: MC2-1074
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۴-۰۵-۰۱
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC2-1074
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,202,270تومان
  • قیمت بدون مالیات: 1,103,000تومان

برچسب ها: روش حجم کنترل, المان محدود, CFD, کانال, موجی شکل, متلب, ناویر استوکس, الگوریتم Simple, روش EB-FVM, المان محدود, میانیابی ری و چو, اویلر, Matlab, شبکه نابجا, حجم محدود (Finite Volume Method), گسسته سازی صریح, ترم جابجایی, گسسته سازی ضمنی, معادله غیر لزج اولر, گام زمانی