پروژه شبیه‌سازی مخازن هیدروکربوری با استفاده از آنالیز عددی بر پایه روش meshless با استفاده از نرم افزار MATLAB

روش‌های بدون شبکه که در تمامی مباحث مهندسی کاربرد دارد، یک محیط جدید را برای مسائل شبیه‌سازی و حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی ایجاد کرده است. البته به‌ غیراز توسعه‌ای که اخیراً انجام‌ شده، تاریخچه‌ای برای فرمول‌بندی و الگوریتم‌های مربوط به آن وجود ندارد. در تمامی این روش‌ها هدف کنار زدن استفاده‌ از روش‌های بر پایه شبکه می‌باشد که در آن به گسسته‌سازی معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی بر روی نقاط ابری پرداخته می‌شود. هدف از این پروژه، گسترش روش بدون شبکه بر روی معادلات حاکم بر مخازن هیدروکربوری و بررسی کارآمدی این روش در مقایسه با روش‌های مرسوم، با استفاده از نرم افزار  MATLAB ( متلب) است. در این پروژه به مقایسه روش بدون شبکه با روش‌های تفاضل محدود و حجم محدود پرداخته‌ شده است؛ نتایج حاکی از این است که در هر دو مورد سرعت روش‌های بدون شبکه در محاسبات بالاتر از روش‌های بر پایه شبکه می‌باشد. همچنین، نشان داده می‌شود که روش‌های بدون شبکه برتری‌های زیادی در شبیه‌سازی مخازن هیدروکربوری در مقایسه با روش‌های مرسوم دارند. در این پروژه به بررسی برنامه نوشته‌ شده در محیط نرم افزار  MATLAB ( متلب) برای شبیه‌سازی مخازن هیدروکربوری در دو بعد پرداخته می‌شود. همچنین، مخزن نیز دارای دو فاز آب و گاز می‌باشد. در مثال‌های ارائه‌شده مخزن را با شرایط مختلف ازجمله تراوایی ناهمگن، تخلخل ناهمگن و بررسی در حالت دو چاه تزریقی و دو چاه تولیدی در نظر می‌گیریم. 


برای آشنایی با نرم افزار Matlab  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Matlab  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Matlab  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی, پژوهشی و علمی می پردازند.

 - آشنایی و  آموزش نصب نرم افزار Matlab

مشخصات کلی
تعداد صفحات 32
تعداد صفحات محصول 20-40
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
سیالات
حوزه تخصصی 1 اویلر- ناویر استوکس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه شبیه‌سازی مخازن هیدروکربوری با استفاده از آنالیز عددی بر پایه روش meshless با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: علیرضا سبکدوست
  • شناسنامه: MC2-1124
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: ۱۳۹۵-02-16
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC2-1124
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,006,070تومان
  • قیمت بدون مالیات: 923,000تومان

برچسب ها: بدون شبکه, شبیه‌سازی, مخازن هیدروکربوری, محیط متخلخل, توابع پایه شعاعی, MATLAB, متلب, چاه تزریقی, چاه تولیدی, تراوایی ناهمگن, تخلخل ناهمگن, حجم محدود (Finite Volume Method), گسسته سازی صریح, ترم جابجایی, گسسته سازی ضمنی, معادله غیر لزج اولر, گام زمانی