پروژه روش های حل عددی معادله موج برگرز غیر لزج به روش لاکس - فریدریش، لاکس - وندورف و مک - کورمک در حالت یک بعدی با استفاده از نرم افزار MATLAB

گزارش حاضر به همراه کد ضمیمه Matlab در پایگاه علوم محاسباتی ایران و سایت  MarketCode.ir آماده شده است. همانطور که در عنوان آمده است پروژه روشهای حل عددی معادله موج برگرز غیر لزج به روش لاکس - فریدریش، لاکس - وندورف و مک - کورمک در حالت یک بعدی با استفاده از نرم افزار ( MATLAB ) انجام گردیده است و شامل آموزش حل عددی می باشد و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

استفاده از این گزارش و کد با ذکر منبع بلامانع می باشد.

در این پروژه با استفاده از نرم‌افزار MATLAB معادله برگرز غیر لزج با روش گسسته سازی لاکس فریدریش و لاکس وندورف و مک کورمک بررسی گردیده است. پیش از ارائه نرم‌افزار‌های مختلف برای انجام محاسبات، کد نویسی در محیط‌های فرترن، متلب ( MATLAB )، سی و... معمول بوده و در این پروژه با استفاده از کدنویسی متلب ( MATLAB ) به حل مساله اقدام می نماییم. 

در هر فصل هریک از معادلات بررسی می‌شوند. در ابتدا تعریف مختصری از مسأله بیان شده سپس معادلات حاکم بر مسأله به فرم تفاضل محدود و روش گسسته سازی، مورد برسی قرار می‌گیرند. در این پروژه تأثیرات تغییر مش‌بندی (Mesh) و گام زمانی (Time step) بر پاسخ و همچنین میزان خطای روش عددی بکار گرفته شده با مقایسه حل عددی در یک نقطه در گام‌های زمانی متوالی، بررسی می‌شوند. در این پروژه از شما ابتدا می خواهد که بگویید با کدام روش حل کند.

سپس از شما مقدار Error را می خواهد که تا چه اندازه جواب همگرا شود. سپس شما می توانید مقدار  CFl و  dtهای مختلف را وارد کرده و نحوه همگرایی و جلو رفتن شکل را ببینید که بعد از همگرا شدن شکل تعداد گام زمانی جلو رفته را به شما می دهد.


برای آشنایی با نرم افزار Matlab  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Matlab  از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Matlab  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی, پژوهشی و علمی می پردازند.

- آشنایی و  آموزش نصب نرم افزار Matlab

مشخصات کلی
تعداد صفحات 28
تعداد صفحات محصول 20-40
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول MATLAB
سیالات
حوزه تخصصی 1 اویلر- ناویر استوکس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه روش های حل عددی معادله موج برگرز غیر لزج به روش لاکس - فریدریش، لاکس - وندورف و مک - کورمک در حالت یک بعدی با استفاده از نرم افزار MATLAB

  • تولید کننده: شرکت نرم افزاري نجم
  • شناسنامه: MC2-1231
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-08-11
  • زبان برنامه نویسی: MATLAB
  • سریال برنامه: MC2-1231
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • 911,240تومان
  • قیمت بدون مالیات: 836,000تومان

برچسب ها: روش های حل عددی, معادله موج برگرز غیر لزج, لاکس فریدریش, لاکس وندورف, مک کورمک, حالت یک بعدی, MATLAB, متلب, حجم محدود (Finite Volume Method), گسسته سازی صریح, ترم جابجایی, گسسته سازی ضمنی, معادله غیر لزج اولر, گام زمانی