پروژه تحلیل جریان مغشوش دوبعدی با استفاده از روش شبیه سازی گردابه های بزرگ با استفاده از نرم افزار فرترن

با توجه به اهمیت و گستردگی رویداد جریان مغشوش در صنایع و فیزیک، بررسی این نوع از جریان همواره مورد توجه دانشمندان و محققان بوده است و تا کنون هیچ رابطه‌ دقیقی برای پیش‌بینی این نوع از جریان ارئه نشده است. بنابراین، محققان سعی دارند تا با استفاده از مدل‌هایی که بر پایه‌ی آمار استوار هستند، به مدل‌سازی این پدیده اقدام نمایند. تاکنون بیشتر روش‌هایی که برای مدل‌سازی جریان آشفته ارائه شده بر پایه‌ متوسط گیری‌های زمانی بوده است. اما با توجه به پیشرفت قابل توجه قدرت محاسباتی رایانه‌ها و همچنین نیاز به حل دقیق‌تر، روشی بر پایه‌ متوسط‌‌ گیری مکانی ارائه شده است که توجه بسیاری از محققان و علاقه مندان را به خود جلب نموده است. این روش که شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ (LES) نام دارد، همان طور که از نام آن بر می‌آید بر شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ که تاثیر بیشتری دارند و بیشتر به شرایط مساله وابسته هستند تمرکز دارد و تاثیر گردابه‌های کوچک نیز با ارائه‌ی مدل‌هایی مدل می‌گردد. در این پروژه یک حل‌گر دوبعدی جریان مغشوش با استفاده از روش شبیه‌سازی گردابه‌های بزرگ در نرم افزار فرترن ( FORTRAN ) توسعه داده شده است و برای مدل‌سازی تاثیر گردابه‎های کوچک نیز از روش اسماگورینسکی با تعیین ضرایب به صورت دینامیکی استفاده شده است.


آنچه در این کد خواهید آموخت:

1- نحوه مجزاسازی معادلات ناویر-استوکس به روش حجم محدود

2- نحوه فیلتر کردن معادلات ناویر-استوکس در روش LES

3- نحوه مدل کردن ترم‌های زیر شبکه به روش LES  دینامیکی در نرم افزار فرترن ( FORTRAN )

5- نحوه اعمال شرط مرزی در جریانهای مادون و مافوق صوت در ورود و خروج سیال

6- نحوه اعمال شرط مرزی دیواره


نکات و الزامات:

1- این  برنامه در همه نسخه های کامپایلرهای فرترن قابل اجراست.

2- خروجی ها در همه نسخه های Tecplot قابل مشاهده است

3- آشنایی اولیه با CFD و مفاهیمی مانند Local Time Stepping, Upwind Methods

4- آشنایی با Finite  Volume Methods

5- آشنایی با زبانهای برنامه نویسی C یا Fortran


برای آشنایی با نرم افزار Fortran می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Fortran از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Fortran به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار Fortran


مشخصات کلی
تعداد صفحات 130
تعداد صفحات محصول 100-150
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FORTRAN
سیالات
حوزه تخصصی 1 اویلر- ناویر استوکس

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تحلیل جریان مغشوش دوبعدی با استفاده از روش شبیه سازی گردابه های بزرگ با استفاده از نرم افزار فرترن

  • تولید کننده: علیرضا رضایی
  • شناسنامه: MC2-1111
  • موجودی: در انبار
  • زبان برنامه نویسی: FORTRAN
  • سریال برنامه: MC2-1111
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 895,980تومان
  • قیمت بدون مالیات: 822,000تومان

برچسب ها: شبیه سازی گردابه‌های بزرگ, جریان مغشوش, جریان تراکم پذیر, فرترن, Fortran, روش اسماگورینسکی, LES, مافوق صوت, مادون صوت, حجم محدود, حجم محدود (Finite Volume Method), گسسته سازی صریح, ترم جابجایی, گسسته سازی ضمنی, معادله غیر لزج اولر, گام زمانی