پروژه بررسی اثر میدان مغناطیس بر سیالات بیومغناطیس با استفاده از نرم افزار FLUENT

در این مطالعه تأثیر میدان مغناطیسی ناشی از سیم حامل جریان الکتریسیته بر جریان سیال بیومغناطیس در یک کانال بصورت سه بعدی، با استفاده از نرم افزار FLUENT ( فلوینت ) مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به عدم پشتيباني نرم ­افزار فلوئنت از مسائل فروهيدروديناميك (FHD)، روابط مربوط به اعمال ميدان مغناطيسي با نوشتن زیربرنامه‌­ای با زبان برنامه­‌نویسی C به اين نرم­ افزار اضافه می­‌شود. همچنین، در این مطالعه UDF نویسی در مدل فاز گسسته (DPM) نیز مورد بررسی قرار می­‌گیرد. همچنین، UDF هایی که برای مدل فاز گسسته نوشته شده است مستندسازی می ­شود. نتایج به دست آمده نشان داد که در یک قدرت مغناطیسی مشخص، بعد از فاصله‌­ای جریان به توسعه­ یافتگی می‌رسد. همچنین، با اعمال میدان مغناطیسی، تنش­های محوری تغییر می­‌کنند؛ به طوری که با افزایش نیروی مغناطیسی تنش‌­های برشی افزایش و ماکزیمم سرعت محوری کاهش می­‌یابد. 


توضیحات بیشتر


سیالات بیومغناطیس، سیالات بیولوژیکی هستند که تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار می­گیرند. می­توان با برچسب‌زنی سلول­های بیولوژیکی با مواد مغناطیسی، قابلیت مغناطیسی آنها را افزایش داد.

شناخت رفتار سیالات بیومغناطیس، که شاخص­‌ترین سیال بیومغناطیس خون است، در حضور میدان­های مغناطیسی بسیار مورد توجه محققان قرار دارد. تا کنون در این زمینه کاربرد­های زیادی در علوم پزشکی و مهندسی پزشکی ارائه شده است که از میان آن جدایش سلولی، تحویل هدف‌دار دارو، بهبود زخم به سبب اثر میدان­های مغناطیسی و درمان سرطان با هایپرترمیا­ی مغناطیسی را می‌­توان نام برد.

برای مطالعه­ جریان سیال از مدل دینامیک سیالات بیو­مغناطیس (BFD) که بر اساس فروهیدرودینامیک (FHD) است استفاده  شده است.

در این شبیه‌­سازی از نرم‌­افزار انسیس فلوئنت استفاده شده است که در این نرم‌­افزار برای حل از روش حجم محدود استفاده می­شود.

جهت حل مسئله از حل­‌کننده­ مبتنی بر فشار و به منظور کوپل بین سرعت و فشار از الگوریتم سیمپل استفاده شده است. عبارت­های جابجایی و نفوذ در معادلات مومنتوم با استفاده از طرح بالادست مرتبه دوم گسسته شده است. برای اعمال نیروی مغناطیسی، توابعی مناسب (User-Defined Function (UDF)) به 


برای آشنایی با نرم افزار Fluent  می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Fluent از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Fluent  به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار Fluent

آموزش نصب نرم افزار Fluent


مشخصات کلی
تعداد صفحات 38
تعداد صفحات محصول 20-40
معرفی متغیر های ورودی نرم افزار دارد
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FLUENT
سیالات
حوزه تخصصی 1 مغناطیس
حوزه تخصصی 2 چند فازی
حوزه تخصصی 3 UDF

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه بررسی اثر میدان مغناطیس بر سیالات بیومغناطیس با استفاده از نرم افزار FLUENT

  • تولید کننده: سید مرتضی موسوی لیاولی
  • شناسنامه: MC2-1045
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 1393-11-29
  • زبان برنامه نویسی: FLUENT
  • سریال برنامه: MC2-1045
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • فایل معرفی محصول: لینک
  • 1,038,770تومان
  • قیمت بدون مالیات: 953,000تومان

برچسب ها: میدان مغناطیس, UDF, مدل فاز گسسته, فروهيدروديناميك, بیومغناطیس, سه بعدی, فلوئنت, فلوینت, Fluent, FHD, DPM, سیالات بیولوژیک, هایپرترمیا­ی مغناطیسی, توابع تعریف شده توسط کاربر, کد نویسی, زبان C, شرایط مرزی هارمونیک, ماکرو

مقالات مرتبط