پروژه تولید شبکه به روش جبری و حل معادله دیفرانسیل (لاپلاس و پواسن) در شبکه کانال موج دار در حالت یکنواخت و غیر یکنواخت با استفاده از نرم افزار فرترن

گزارش حاضر به همراه کد ضمیمه Matlab در پایگاه علوم محاسباتی ایران و سایت MarketCode.ir آماده شده است. همانطور که در عنوان آمده است پروژه تولید شبکه به روش جبری و حل معادله دیفرانسیل (لاپلاس و پواسن) در شبکه کانال موج دار در حالت یکنواخت و غیر یکنواخت با استفاده از نرم افزار FORTRAN انجام گردیده است و شامل آموزش حل عددی می باشد و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.


استفاده از این گزارش و کد با ذکر منبع بلامانع می باشد.

در پروژه حاضر با استفاده از نرم افزار FORTRAN، در دو هندسه متفاوت با استفاده از دو روش جبری و معادلات دیفرانسیل جزئی تولید شبکه انجام گرفته است. هندسه مورد نظر شامل یک کانال دوبعدی به همراه یک برآمدگی در دیواره کف است. این هندسه معروف به بامپ است. 

در هر هندسه مورد نظر با دو روش فوق الذکر تولید شبکه صورت می‌گیرد. در روش جبری از آنجایی که معادلات خطوط مرزی به طور کامل مشخص هستند و از پیچیدگی خاصی نیز برخوردار نیستند، می‌توان معادلات تحلیلی مناسبی برای ارتباط بین فضای فیزیکی و فضای محاسباتی بدست آورد. در این صورت تولید شبکه به راحتی امکان‌پذیر است. از طرفی دیگر می‌توان به‌ راحتی شبکه مورد نظر را در هر کجای هندسه، متمرکز ساخت.

در روش تولید شبکه به کمک حل معادلات دیفرانسیل در نرم افزار FORTRAN، روش‌های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به حل معادلات لاپلاس و پواسون اشاره کرد. همانطور که از نام این روش‌ها بر می‌آید، برای تولید یک شبکه بایستی این معادلات را به‌صورت عددی در سرتاسر میدان محاسباتی حل کرد. در نتیجه ناچار به حل یک دستگاه معادلات و استفاده از روش‌های تکراری همچون ADI ، LSOR و ... هستیم.

در ادامه مشخصات  هندسه مورد نظر به همراه جزئیات کامل روش‌های تولید شبکه در آنها تشریح خواهند شد.


برای آشنایی با نرم افزار Fortran می توانید با کلیک بر روی عنوان های زیر به مقاله های مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که نرم افزار Fortran از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک می باشد که بسیاری از دانشجویان با استفاده از نرم افزار Fortran به ارایه پایان نامه های کارشناسی ارشد, پروژه های صنعتی و علمی می پردازند.

آشنایی با نرم افزار Fortran

آموزش نصب نرم افزار Fortran                   

مشخصات کلی
تعداد صفحات 21
تعداد صفحات محصول 20-40
نمودارهای خروجی دارد
زبان برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی اول FORTRAN
زبان برنامه نویسی دوم Tecplot
سیالات
حوزه تخصصی 1 سایر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

پروژه تولید شبکه به روش جبری و حل معادله دیفرانسیل (لاپلاس و پواسن) در شبکه کانال موج دار در حالت یکنواخت و غیر یکنواخت با استفاده از نرم افزار فرترن

  • تولید کننده: شرکت نرم افزاري نجم
  • شناسنامه: MC2-1236
  • موجودی: در انبار
  • تاریخ: 2017-09-05
  • زبان برنامه نویسی: FORTRAN
  • زبان برنامه نویسی 2: Tecplot
  • سریال برنامه: MC2-1236
  • سفارش دهنده: مارکت کد
  • 405,480تومان
  • قیمت بدون مالیات: 372,000تومان

برچسب ها: روش جبری, حل معادله دیفرانسیل, لاپلاس, پواسن, کانال موج دار, حالت یکنواخت, حالت غیر یکنواخت, FORTRAN, فرترن, بامپ, LSOR, ADI